https://www.mijnvakbond.nl/Heb-ik-als-parttimer-vrij-als-bijvoorbeeld-een-begrafenis-valt-op-een-vrije-dag-of-in-een-vakantie


Heb ik als parttimer vrij als bijvoorbeeld een begrafenis valt op een vrije dag of in een vakantie?












Heb ik als parttimer vrij als bijvoorbeeld een begrafenis valt op een vrije dag of in een vakantie?

Heb ik als parttimer vrij als bijvoorbeeld een begrafenis valt op een vrije dag of in een vakantie?

Het antwoord is nee. In principe krijgt u vrij bij begrafenissen. Parttimers krijgen geen bijzonder verlof als die begrafenis valt op een dag dat zij niet hoeven te werken. Valt het op een dag dat u wel zou moeten werken, dan wel. In principe wordt verlof verleend op basis van de Wet Arbeid en Zorg (artikel 4:2 onder b) en de toepasselijke rechtspositieregling (bijvoorbeeld een CAO). De wet zegt het zo: " De werknemer heeft recht op verlof met behoud van korte, naar billijkheid te berekenen tijd, wanneer hij zijn arbeid niet kan verrichten wegens: b. het overlijden en de lijkbezorging van een van zijn huisgenoten of van een van zijn bloed- en aanverwanten in de rechte lijn en in de tweede graad van de zijlijn."

Gratis tips & sectornieuws

Elke maand een update van het laatste nieuws in jouw sector & tips om met plezier te werken.

'Josien Konings: 'Ik vind de vernieuwde ezines zo nuttig voor mijn werk!'

Deze site gebruikt cookies om ervoor te zorgen dat we u de best mogelijke ervaring geven.
Strict noodzakelijke cookies
Deze cookies zijn strikt noodzakelijk om over de site te navigeren, of om te voorzien in door u aangevraagde faciliteiten.
Functionaliteitscookies
Deze cookies verbeteren de functionaliteit van de website door het opslaan van uw voorkeuren.
Cookies van derden
Op diverse pagina's maken we gebruik van Twitter, YouTube, Facebook en andere sociale media. Bijvoorbeeld door een video van YouTube te tonen die u direct kunt afspelen. Of door tweets over een bepaald onderwerp te groeperen zodat u snel op de hoogte bent.
Meer weten...